Vystřelovací nože

Vystřelováky - Out the front
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Vítám Tě v klubu OTF nadšenců, moc nás tu není, o to víc to cením ;)
Krásná kudla, miluju ty barvičky. Těšíme se na recenzi.
Pak můžeš zkusit i některý z těchto subtilnějších kousků, od nejlepšího prodejce na DH :-bd
http://www.dhgate.com/store/product/mic ... 80839.html
Než se postupně dopracuješ ke králi mezi čínskými OTF, Vespa Troodonu B-)

noebl
Příspěvky: 5
Registrován: 12 led 2017, 19:06
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noebl »

Tak už mi dorazil můj první OTF nůž. Od objednání přesně 13dní, slušné na to že putoval až z číny. V prvé řadě mě mile překvapil obsah balení, pouzdro na opasek, klíč a ubrousek. Nůž je nádherný, další příjemné překvapení byly otvory v čepeli, které na dhgate.com vůbec nebyly na fotkách zobrazeny, nůž je tak ještě atraktivnější. Vystřeluje rychle a rázně, k vystřelení je ale potřeba pořádná síla v palci aby se překonala síla pružiny, asi budu muset začít posilovat :-D Při zavírání je nutná stejně velká síla, jak čepel rázně zajede do rukojeti úplně sebou nůž škubne setrvačností, to si člověk pak uvědomí jak rychle se čepel musí pohybovat. Prostě paráda. Co se týká zpracování tak jsem nenašel chybičku, vůle čepele otevřeného nože je malinká cca 1mm a to pouze na jedné straně, když je nůž tlačítkem dolů je úplně bez vůle. Jak se budu nudit natočím i nějaké to video jak řežu do ubrusu :-)
Přílohy
IMG_20170127_102316.jpg
IMG_20170127_102323.jpg
IMG_20170127_102333.jpg
IMG_20170127_102339.jpg
IMG_20170127_102252.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Moc pěkné! Barva je nádherná, gratulace. S těmi drážkami mě štvou, měl jsem za to, že na DHG se retušovat nemusí, no sice ne zámky, ale pro změnu drážky... Člověk aby pak škemral o fotky prodejce či s napětím čekal, co mu vlastně přijde...
S klíčem jsi mě dostal, já si ho objednal z USA, když něco bral kámoš, a vyšel mě na litr! Nyní ho přikládají k noži za 50babek, já zírám...
S tou pružinou - pokud je to moc silné, možná ji zkus po rozebrání nože trochu natáhnout, dělal jsem to nejednou, nemám rád, když to musí člověk otvírat pomalu dvěma rukama. A pokud do toho lézt nechceš, otvírej čepelí nahoru a zavírej z kopce, rány se zmenší ;)

noebl
Příspěvky: 5
Registrován: 12 led 2017, 19:06
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od noebl »

Tak mám dovolenou a protože jsem slíbil nějaké to video vzal jsem do ruky mobil a pokusil se něco natočit. Omluvte kvalitu záznamu a nemotorné pohyby, ono jednou rukou natáčet a druhou rozbalovat krabičku a nůž není zas tak jednoduché :-)
https://www.youtube.com/watch?v=C50QwHiZEP4

majkbeny
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2019, 16:27
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od majkbeny »

Ahoj chlapci, zakoupil jsme na Ali-expresu tuto vyskakovací žabku, stála krásných 32 USD. Jedná se o robustní i těžší kalibr.
Trochu mě zamrzelo, že s mechanismem není vše v pořádku, protože se projevuje při zavírání,to uvolnění jako, když narazí na překážku. Nedělá to vždy, ale spolehnutí není. Problém bude zřejmě v pružinách, ale nevím co a jak s tím. Po rozšroubování je vidět viz foto, že je to hold china, Máte s tím prosím nějaké zkušenosti?
Děkuji
IMG_20190124_211748.jpg
IMG_20190124_211837.jpg
IMG_20190313_161757.jpg
IMG_20190313_161802.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od Weiny »

Ahoj. Tady ty zinkálové odlitky mám doma snad ještě 4, včetně toho Tvého. Začínal jsem s nimi a jsou ve sklepě, nevím co s tím. Je to těžké, rozviklané, nekvalitní a nehodí se to ani jako dárek :(
Měl jsi koupit něco z hliníku, tomuto se obloukem vyhnout. Zkus ladit ty dorazové plíšky, napružit pružiny atd, ale každopádně jestli si chceš OTF mechanizmus užít, šetři na hliník, Číňani se velmi rozjeli a zdokonalili a ceny jsou jen o něco málo vyšší než to cos koupil (nad $50) ;-)

majkbeny
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2019, 16:27
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od majkbeny »

Ahoj díky za tvou odpověď a zkušenosti. Je fakt, že ten můj kousek je těžší, ale spíše mě udivilo, to po jeho otevření. Mechanismus nevypadá nějak bytelně, ale dost blbě na to co bych očekával. To zajíždění dovnitř moc nefunguje, tož zkusím to proladit.
Docela mě udivilo jak jsou stránky DHgate.com těmito kousky prosyceno, naproti na Aliexpresu je to jen malá loužička. Myslíš, že ty novější kousky budou už spolehlivější nežli ten můj?
Díky

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od Theraphosa »

Vítej na fóru. Všeobecná rada: Nekupuj clony pod 70USD. Ani Číňan neumí udělat kvalitní kudlu za 20USD... Moje poslední koupě je Shirogorov Neon za 240USD a můžu věřit oceli, zpracování bez chyby...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od Weiny »

8-}
Ty už jsi zase moc daleko ;)) Řekl bych na konci, na stupni přejít k originálům, což je logický postup ;;)
Majbeny: Na "ali" je to hodně ořezané, OTF-ka se tam nepěstují vůbec, ostatní kudly dostaly zákaz jak používání jména tvůrce nože, tak zobrazovat zavírání nože, což je trochu kameň, ale skrze to prodejci retušují framelock a všemožně kličkují před fotkami zámku.
Tohoto nože se zbav, to nevyladíš, a pojď výš, inspirací je tu dost, a předeším s OTF přejdi na DHG. Skvělý výběr OTF má třeba můj oblíbený prodejce Johnchen, a to již od $40... ;-)

PS: Každopádně jestli nůž nefunguje jak má, řešil bych to s prodejcem, případně zažádal o refund. Natoč video, vyfoť, občas to uznají. Nejlepší je dát Confirm až po důkladném otestování...

majkbeny
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2019, 16:27
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od majkbeny »

Děkuji za užitečné postřehy, ještě zkusím opět kontaktovat prodejce, který dělá mrtvého brouka, ale moc si od toho neslibuji.

:-o :(( :((

Odpovědět