Dicoria The Rock S35VN/Ti flipper

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Dicoria The Rock S35VN/Ti flipper

Příspěvek od McBarbar »

Někteří prodejci upozorňují na nové produkty v soukromých zprávách, a tak se stalo že mi Ben z Dicorie poslal odkaz na tohle

http://www.aliexpress.com/item/Dicoria- ... 95672.html

Vypadá, jako by designově vycházel z ZT888, ale spíše pro inspiraci - nesnaží se jej kopírovat. Líbí se mi kvalitní ložiska, má to stylový, zajímavý výbrus (podle fotek snad i docela dotenka vytažený) a je to snad jeden z nejdostupnějších nožů s S35VN, co jsem viděl - $117 :-bd
HTB1sSofIpXXXXXUXXXXq6xXFXXXv.jpg
HTB1kvz4IpXXXXXLXFXXq6xXFXXX6.jpg
HTB16L_RIpXXXXbKXVXXq6xXFXXXt.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Taky mi to Ben poslal, spíš se těch jeho zpráv nemůžu zbavit ;)
Nůž je velmi zajímavý, především čepelí, ale 190g? Pořád čekám, že Číňani u vlastní tvorby objeví Ameriku a stáhnou váhy těchto macků někde pod 170g...
Střenky jsou krom občasných anodizací na jedno brdo, chce to trochu nápadu, no třeba k tomu dospějí, počet prodaných kusů jim napoví :ymsmug:

Když ale koukám na váhu, origoš ZT0888 či klonu od ADAI (za mastných 300USD), má 210g, takže ono to asi v těchto rozměrech jinak nejde :ymblushing:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 97242.html

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Jistě že by to šlo odlehčit, třeba vyfrézováním dutin do střenek. Ale to je strojový čas = peníze navíc a to lidi moc neocení...
Většina kamarádů mi tvrdí, že jim vyšší váha nevadí, že mají rádi kus nože v ruce a kapsa to snese. Já zas obvykle u sebe nosím víc než jeden nůž a proto ocením lehčí nože, už tak musí opasek nést slušnou váhu :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Mně se to líbí. Kříženec ZT 0888 a Umáka :D

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Mě se to napřed líbilo, ale čím déle na to koukám, tak už nic moc :( Moc vlastní invence do toho nedali :) (Při srovnání se ZT0888). Nechápu ty tři díry vedle sebe na tom spodním - proč je ta jedna vetší a má tvar nějakého zmršeného šestihranu. Třeba byl původní záměr tam vytvořit takovej ten efekt průstřelu, jak sem to viděl na některych origo sebenzách a pak se na to vybodli :) Vzhledem k hmotnosti by možná bylo v některých situacích vhodnější nůž použít jako hand granad :)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno co se týče dekoru, číňan kopíruje co může kde může :D Je fakt že díry a mřížku asi okoukali u Reeva.
K hmotnosti - moje Chiro Seashell váží 155g (cca jak RAT-1) a ke své velikosti působí poměrně lehce. Tohle má 96mm čepel, takže to bude poměrně signifikantní kudla, žádné ořezávátko, a váho imho není přemrštěná.

Odpovědět