Sbírka Weiny

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Weiny

Příspěvek od Weiny »

Napadlo mě vytvořit vlákno, kde bych postupem času přidával nafocené kolekce z mé sbírky, ať je to všechno při jednom a nestřílím to různě po fóru :ymblushing:
Primárním úkolem tohoto vlákna má být především inspirace pro "začátečníky", i když je to i samozřejmě trochu přikrmení mé ješitnosti a kompenzace za úsilí, které mě shromáždění sbírky stálo :YMDAYDREAM: :YMPEACE:
Nikdy nám to nesmí přerůst přes hlavu, že jo... [-X
Nicméně užijte si se mnou na fotkách hru se světlem (největší problém), prostředím, aranží, úpravou v PC, a snad i určitým příběhem,
který jsem se tomu snažil vdechnout :ymsmug:
________________________________________________________________________________________________________________________

Začal bych klenotem největším, ve kterém jsme se s adminem čirou náhodou parádně shodli. Ono se to asi přímo nabízí. ;)
Ten nůž je prostě vyjímečný a v této verzi je především rukojetí téměř identický s nejvyšší verzí Delta Socomu od Marfioneho za bratru cca 37litrů:
http://www.bladehq.com/item--Microtech- ... com--12728
Tvarem čepele jde trochu do Sebenzy, no to tanto v originále se mi nakonec také zalíbilo a pořídil jsem mu s ním levnější bratříky, viz další vlákno.
Tedy přikládám i své fotky pro inspiračku, když už tak krásně svítilo do kuchyně polední sluníčko B-)

Dodatek 3-2017, krasavec má nakonec jiného spokojeného majitele, doba pokročila a nic není věčné..
Přílohy
Microtech Delta Socom Kevin John 1.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 2.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 3.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 5.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 6.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 7.JPG
Microtech Delta Socom Kevin John 8.JPG
Socom Kevin váha.JPG
Retuš :-)
Retuš :-)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

MT Socom Delta & Whaleshark

Příspěvek od Weiny »

Doplňuji rodinku klonů Microtechu, vše s válečkovými ložisky.
Parádní nože :-bd
Bez pořádných screw tools je rozborka a sborka děs. Klíč jsem si navíc musel na jedné straně zbrousit, jinak byl jen na větší šroub Whalesharku.
http://www.aliexpress.com/item/Wild-boa ... 43848.html
Microtech Socom 3x & Whaleshark 1.JPG
Microtech Socom 3x & Whaleshark 3.JPG
Microtech Socom 3x & Whaleshark 4.JPG
Microtech Socom 3x & Whaleshark 5.JPG
Microtech Socom 3x & Whaleshark 6.JPG
Weight Whale shark.JPG
Weight Socom titan.JPG
Weight Socom black.JPG
Pro Wild boardí Socom na závěr přišla povrchová úprava, já ho opískoval a G36 mu dal zlatý nádech, moc pěkná práce:
Socom před a po úpravě.jpg
Socom gold.jpg
Jen je těžko tu barvu nafotit, nejpěkněji je to asi vidět zde:
Socom gold 2.JPG
Socom gold 4.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Zero tolerance ZT-0777 carbon

Příspěvek od Weiny »

Můj velmi oblíbený kousek, od Wild boaru v karbonu, radost pohledět. Také potřeboval poštelovat, byl moc napružený a drhla pojistka. V ložiscích byl písek [-(
http://www.aliexpress.com/item/Zero-Tol ... 84398.html
PS: 3-2019, krasavec šel též do světa :ymhug:
Přílohy
Zero tolerance ZT-0777 carbon 1.JPG
Zero tolerance ZT-0777 carbon 2.JPG
Zero tolerance ZT-0777 carbon 3.JPG
Weight ZT0777.JPG
Památeční foto - Prodejce mě o vánocích láká, abych si nechal poslat nůž znovu, aby mi nemusel vracet peníze, bo první kus zabavili celníci :-(
Památeční foto - Prodejce mě o vánocích láká, abych si nechal poslat nůž znovu, aby mi nemusel vracet peníze, bo první kus zabavili celníci :-(

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hinderer XM-18 3" Kevin John blue

Příspěvek od Weiny »

Tak tento small kousek od Kevina je asi můj největší miláček, co se malých nožů týče. Nádherné detaily, materiály, barva a díky mému delšímu hraní i luxusní plynulý chod. Na závěr dostal ještě maskovaného bratra, aby mezi malými nebyl sám ;;)

Edit 10.2016: Časy se mění, Shiro Neon v modré je pro mě mezi malými noži nový král, a tento Hinderer putoval k Theraphose :D
Přílohy
Hinderer 3' Kevin John blue 1.JPG
Hinderer 3' Kevin John blue 2.JPG
Hinderer 3' Kevin John blue 3.JPG
Hinderer 3' Kevin John blue 4.JPG
Hinderers small 1.JPG
Hinderers small 2.JPG
Hinderers small 3.JPG
Weight Hinderer blue K.J..JPG
Weight Hinderer 3'.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hinderer's family

Příspěvek od Weiny »

Když už jsem to předpřipravil, přidám i sbírku mých XM-18-tek. Začal jsem karbonovým nejlacinějším s klasickými podložkami. Pak mě zaujal stříbrný kvůli popisům na čepeli a ložiskovým podložkám, údajně i S35VN. Jenže je nejtěžší, neb má titanovou střenku.
Přílohy
Hinderer XM-18 4.JPG
Hinderer XM-18 7.JPG
Hinderers Weiny 1-2015 2.JPG
Hinderers Weiny 1-2015 3.JPG
Hinderers Weiny 1-2015 4.JPG
Hinderers Weiny 1-2015 6.JPG
Hinderers Weiny 1-2015 7.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Microtech Halo V 150-10

Příspěvek od Weiny »

Laciných klonů vystřelováků všech druhů mám docela dost, časem zveřejním, ale díky jejich váze a provedení za moc slov nestojí.
Mezi klony OTF od nového roku konečně přibyl král, Halo V 150-10, který je díky váze 147g a parádnímu provedení téměř dokonalý.
Ano, i on by se dal doladit, kluci u konkurence mu vyráběli nové součástky pro menší vůle, brousili otřepy, napružovali pružinu... No já do něj nepůjdu, fascinuje mě i tak jak je :ymapplause:
Další fotky budou doufám brzy s modrou kratší verzí Halo V 151-10, která je na cestě.

PS: Tohle jste viděli? :))
Přílohy
Microtech Halo V 150-10 black 1.JPG
Microtech Halo V 150-10 black 2.JPG
Microtech Halo V 150-10 black 3.JPG
Microtech Halo V 150-10 black 4.JPG
Microtech Halo V 150-10 black 5.JPG
Weight MT Halo 150-1.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Weiny

Příspěvek od Theraphosa »

Pěkný to máš, ty Socomy nemaj chybu :-BD Ten klíč na středový čep mi přišel taky větší, budu ho muset nechat upravit. Toho 3" Hinderera jsem měl taky, v šedivé barvě.
U těch Socomu jsou pod ložisky i nějaké podložky či misky?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Weiny

Příspěvek od Weiny »

No právě, už jsem se o tom zmiňoval, plastový nejlacinější má pod ložisky podložku, stejně jako náš nejdražší od Kevina. Díky tomu se mi ho podařilo vycentrovat, jednu z nich jsem nad otvorem směrem k čepeli podlepil proužkem černé izolační pásky, tím jsem mu změnil směr kam jsem potřeboval, takže je na střed úplně krásně. U titanového Socomu od Wild boaru žádná podložka není, ložiska sedí rovnou v těle a tím pádem není žádná možnost to vystředit.
Pokud bych měl některý z nich používat, asi ten plastový, je nejlehčí a nebál bych se při pádu, je takový neošuchatelný :-J . Na ten titan se jen podíváš a už to má rýhu...
Na fotce je vidět i mnou zbroušený klíč:
Rozborka Socom delta.JPG
Zde použiji fotku z webu:
Socom titan.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Rockstead Higo

Příspěvek od Weiny »

Jeden z první klonů, co mi loni doputoval, byl tento krásný Rockstead Higo za 80USD:
http://www.aliexpress.com/item/ROCKSTEA ... 16522.html
Velmi si pohráli s povrchovou úpravou, vyleštěný je parádně, i když originál je úplně jako zrcadlo. Taky stojí 10x tolik :-)
Problém byl a je spíš v tom, že oproti originálu se zde vykašlali na bushing, který je u této koncepce na dvou šroubcích docela zásadním krokem.
Skrze to jsem se mohl s podložkama postavit na hlavu a nůž se prostě mírně svírá a nejde plynule jako ostatní, protože se opírá o podložky a ne o bushingový váleček...
Ale je to krásný kousek do sbírky, pekelně ostrý :ymdevil:
Přílohy
Rockstead HIGO-JH-ZDP 4.JPG
Rockstead HIGO-JH-ZDP 5.JPG
Rockstead HIGO-JH-ZDP 6.JPG
Rockstead HIGO-JH-ZDP 7.JPG
Rockstead HIGO-JH-ZDP 8.JPG
Rockstead HIGO-JH-ZDP 9.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Chris Reeve Damascus F106

Příspěvek od Weiny »

Tento nůž je pro mě památeční, jelikož to byl vůbec první kousek, co mi z Číny dorazil. Zajímavý je kromě imitace Damašku především pojistkou, tedy ojedinělým způsobem otvírání (button lock). Když přišel, byla zapadlá tak, že nešel otevřít, žena si málem uřízla kus prstu a moc příjemné setkání to nebylo... Asi to bylo varování, ať v tom moc nepokračuji :p
Název je také divný, žádný tomu podobný originál u Chrise jsem nenašel a název F106 tomu dali jen na ali.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 03359.html
Chris Reeve Damascus F106 1.JPG
Chris Reeve Damascus F106 2.JPG
Chris Reeve Damascus F106 3.JPG
PS: Nůž putoval jako dárek do jiných rukou ;-)

Odpovědět