Sbírka Ksakru

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hinderers bazar

Příspěvek od Weiny »

Jestli se Ti nechce čekat, mohu Ti v pondělí poslat ten svůj, ve stavu nového ;)
http://www.cinskenoze.cz/viewtopic.php?f=18&t=17#p42
Koukám v přepočtu je to kolem tří litrů.
Já se těchto menších nožů nabažil a prodeji se nebráním, ale zároveň je sám od sebe nenabízím :-)
Z těch dvou prcků bych raději prodal ten camouflage, kdyby jsi chtěl B-)
http://www.aliexpress.com/item/Wild-Boa ... 51902.html

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

V první řadě zase pošetřit .. já se na to Ali nemožu dívat .. každý den chci něco jiného ..
a zjišťuji že co se mi před měsícem nelíbilo se mi zase líbí moc .. a naopak :)
Díky za nabídku .. ale než budou peníze tak mám strach že zase vyberu něco jiného jak se znám :D .. ale třeba ne ..
ještě se mi líbí podobný kus od ZT.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Chápu, lítal jsem v tom stejně :D
Je potřeba si ujasnit, co se Ti vlastně hodí a líbí a to se nedá uspěchat. Já tak divočil loni kolem vánoc, utratil jsem všechny vymezené prachy a nakonec s hrůzou zjistil, že jsem se na dosud zakoupených nožích vlastně teprve zaučil a vytříbil si vkus a potřeboval jsem začít znova #-o
No aspoň řešíme klony za pár set či tisíc, si vem tím procházet s originály za 5-30 litrů $-) :-(
Člověk pak stráví nejvíc času podbízením se v sekci bazar #:-s

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Na origo nože bych se asi nikdy nedal .. podle mne se tam platí hlavně značka .. ikdyž jako jsou o něco pěknější a propracovanější - ale u těch origo by mě zajímala skutečná cena .. náklady na mat. a cena práce max .. myslím že by jsme byli někde kolem ceny lepších nožů na Ali..
ty ceny jsou neskutečně přemrštěny .. a navíc tyto z Číny a Tchajwanu jsou jak sám víš .. dobré dost / akorát ..
Jinak ano musím si to ujasnit .. ale carbon zatím vede . nevím proč .. :)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Spyderco C94

Příspěvek od Ksakru »

Ikdyž nejde o nic zázračného a je to nožík za 13 $ tak ho zde zhodnotím než dorazí lepší kousky.
Nožík dorazil rychle - čistých 14 dní , přišel suchý a nikde žádný olej. Krabička klasika Spyderco.
Provedení je opravdu dobré za tyto peníze , otvírání jde docela z tuha ale myslím - že s tímto typem zámku to asi ani jinak nejde.
Nožík se při otvírání zasekne v jedné poloze cca 90° jako na foto ( něco jako poloviční pojistka - cvakne to ) . A pak v poloze pohotovostní.. zámek drží opravdu dobře .. na jednom videu jsem viděl že se mu při řezání nožík v kartonu sekl tak že se zavíral. Což myslím u tohoto kusu co mám asi nestane .. zas tak volný zámek není - a jak říkám i zavřít ho není jen tak a drží dobře.
Nejsem moc na tyto prcky , ale opravdu se dobře drží .. hlavně na palec který se suprově opře napůl o čepel a napůl o záda nože. ( ty tvary spyderca asi mají něco do sebe ) .. levnější varianty spyderca nemají leštěnou vnitřní část toho kolečka na čepeli .. tady je i vnitřek leštěný ..
Ostrost - klasika .. ostrý je . :) Jistě to není S30V jak prodejce uvádí .ale tak dobrý .
Ještě jsem ho nerozdělával a taky není proč. Klip je spíše měkčí jde dobře od nože.
Nožík prodává snad 1 -2 prodejci a hodnocení mluví za vše .. spokojenost všech , umím si představit používat ho v práci ( karton a pod ) i třeba na houby a pod .. Ale nožík už má nového pána - švagr zabavuje :)
Celkové hodnocení 98% - poměr cena - kvalita
Přílohy
WP_20151020_17_06_09_Pro.jpg
WP_20151020_17_07_15_Pro.jpg
WP_20151020_17_06_58_Pro.jpg
WP_20151020_17_06_30_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Dobrá recenze, díky za ni, no nevím, jestli si ji nůž za 13 USD zasloužil :D
Tohle jsou přesně nože pro rozdávání po rodině, díky nim pak děláme nožomily i z těch, které nože nikdy nebraly, no a pak s nimi o to více můžeme sdílet radost z našich pořádných kudel ;)
Koukám tohle Spyderco má stejný "kuličkový" mechanismus pojistky, jako moje origoš Terzuola, na jiných nožích jsem to neviděl..

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Recenze se neztratí.. Aspoň něco zatím. Jinak dorazil ZT0562CF (carbon). Ale ten tu nedávno byl recenzován... Za mě super :)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Jak ti jde otvírat a zavírat? Já musel upravit ten tlak framelocku, teď ho nedám z ruky ani z kapsy. Zpracováním je o třídu výš než Hinderery od Wild Boar za 100USD.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Otvírat jde ztuha, brzdí ho ta pojistka.. Taky ji budu muset trošku poladit, ale jinak super kudla za dobrý peníz.. A sériové číslo sedí s číslem na krabičce, myslím je to 2131 nebo 3121.. Ale došel pěkně zamaštěný od oleje. Což tobě ne :(

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

to maličké spyderco C94 je v AKCI za necelých 10 $ kdyby ho někdo pro někoho chtěl . :)
Jinak dorazilo Direware SOLO carbon - zitra se pokusím popsat :)

Odpovědět